Kurumsal

Form Kolejleri, 2018 -18 eğitim sezonunda; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesinde, hizmete giren Beylikdüzü ve Gebze Kampüslerimiz ile birlikte ve en son 2019 - 20 sezonunda Esenyurt Kampüsümüz ile 5 kampüs olarak özel eğitim sektörünün en yeni kurumsal zincir yatırımıdır.

Geleneksel eğitim yaklaşımlarına karşın füturistik bir sistem anlayışını zihinlere yerleştirirken, bu olguyu mimari olarak da inşa eden Form Kolejleri, “Geleceği Okumak” sloganı altında kurumsallaştırdığı vizyonu ile yarınlara dokunmaktadır.

Çünkü, eğitimin mutlak hedefi yarınlardır. İletişim çağının inanılmaz hızıyla senkronize olmuş zihinsel gelişim endeksleriyle bildiğimizden çok farklı bir yarına hazırlanan nesillerin, en temel handikapları olan bireysel bir varoluş çabası içerisinde, sanal olarak sosyalleşirken toplumsal reel bağlarının giderek zayıflamasıdır.

Eğitimin en temel görevi olan “çağdaş bir topluma tam uyumlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek” amacıyla kurulan ve füzyon yani birleşme kavramı altında tüm eğitim sistemini kurgulayan Form Kolejleri; Akademik Form, Sosyal Form, Tematik Form, Mimari Form ve Sanal Form gelişim programlarıyla özgün ve alternatif bir gelecek sunmaktadır.